דלילות ונשירת שיער

יש פתרון לשיער דליל ולנשירה והוא פשוט עובד.

בעיות נשירה ודלילות שיער הן בעיות מציקות בעיקר לגברים, אבל גם לנשים.
בגברים לרוב מדובר ב"התקרחות טיפוסית". מופיע לקראת סיום גיל ההתבגרות. תחילת ההתקרחות
בקדמת ומרכז הקרקפת.
אצל נשים לרוב יש נשירה כללית שיכולה להיגרם משינויים הורמונליים , חסר בברזל, תת פעילות בלוטת התריס או מסיבה לא ידועה. התקרחות נשית טיפוסית קיימת גם, אך פחות שכיחה מהתקרחות טיפוסית של גברים ונוטה להופיע בגיל מבוגר יחסית, לרוב לאחר הפסקת הווסת. תחילת תהליך ההתקרחות הנשית במרכז הקודקוד בצורה דמוית "עץ אשוח".

כיום בניגוד לעבר אפשר להגיד שישנן שיטות חדישות לטיפול בנשירה וצמיחת שיער הנותנות פתרון ועובדות.
אז מה סוד ההצלחה שלנו?
במרכז לרפואת עור ואסתטיקה של ד"ר אלה אגוזי פותח מערך לשיטות טיפול המבוסס על אבחון יסודי ומדויק של הבעיה.
האבחון מתבצע באמצעות מכשיר הטריכוסקופ – לקבלת תמונה מדויקת של מצב זקיקי השיער.
לאחר קבלת האנליזה נקבע על ידי הרופא המטפל פרוטוקול טיפולי מותאם אישית.

ספיר רובינשטיין, בת 26. עם נשירת שיער תורשתית אופיינית בצורת “עץ אשוח” בשביל המרכזי ובצדעיים. עברה סדרה של שלושה טיפולים מתקדמים לקרקפת, הפרש של חודש בין טיפול לטיפול . התוצאות המצולמות חודש לאחר הטיפול השלישי

תקווה חי, בת 63. נשירת שיער בעיקר בחלק המרכזי מזה מספר שנים. קשורה לעליה בגיל. עברה סדרה של שלושה טיפולים מתקדמים לקרקפת, הפרש של חודש בין טיפול לטיפול. התוצאות המצולמות חודש לאחר הטיפול השלישי

איבחון הקרקפת והשיער על ידי מערכת טריכוסקופיה מתקדמת

מערכת הטריכוסקופיה מאבחנת בעיות בקרקפת ונשירת שיער ומאפשרת התאמת תוכנית טיפול אישית מדויקת.

בשלב ראשון כל מטופל/ת עם בעיה בשיער /בקרקפת נעשה צילום של הקרקפת על ידי מצלמה ייחודית באמצעותה ניתן לבחון את מצב זקיקי השיער.

התמונות נשלחות לאיבחון במעבדת טריכוסקופיה מיוחדת באירופה ותוך שבועיים מתקבלת אנליזה ואיבחון מדוייק .

בשלב זה נפגש הרופא עם המטופל ומעניק לו את האבחנה והמלצות טיפוליות בהתאם.

טיפול רג׳נרה

טיפול חדשני מוכח מחקרית שמעודד צמיחת שיער עבה ומלא באזורים של דלילות שיער בגברים ונשים.

על מה מתבסס הטיפול ?

אנו מתבססים על תאי עור שנלקחים מאזור העורף שם נמצאים תאים מיוחדים שנקראים "תאי אב", Progenitor cells. תאים אלה בעלי יכולת שחזור, תיקון ושיקום

כיצד מתבצע הטיפול ?

הרופא לוקח 3-4 פיסות עור זעירות מאזור העורף ומעביר אותן למכונה מיוחדת לכתישת ומיצוי התאים. מדובר באזור קטן בקרקפת עם ריפוי טוב כך שלאחר כשבועיים – ארבעה שבועות לא נראה זכר לפעולה .

את תמצית התאים הרופא מזריק עם מכשיר מיוחד לאזורי דלילות השיער בקרקפת ( המכשיר מאפשר הזרקה מדוייקת מופחתת בכאב )

התאים החדשים נקלטים באזור החדש אליהם הוזרקו ונותרים שם עד שנתיים . הם מגבירים באופן קבוע זרימת דם ומשיכה של חומרים שונים כולל פקטורי גדילה שמעוררים את זקיקי השיער הרדומים להצמיח שיער חדש.

 

תוצאות ראשוניות רואים כבר לאחר כשבועיים ותוצאה סופית לאחר שלושה חודשים.

מהו פרוטוקול הטיפול ברג'רה לנשירה ודלילות שיער במרכז לרפואת עור ואסתטיקה של ד"ר אלה אגוזי?

1- ביצוע צילום טריכוסקופי של הקרקפת. הצילום כולל את מצב השיער בצילום נרחב מכל הזויות ובצילום טריכוסקופי  שנשלח לאנליזה במעבדת מומחים בגרמניה שם מקבלים תמונה מדויקת של מצב זקיקי השיער וההתאמה לטיפול לפני תחילת הטיפול.

2- ביצוע בדיקות דם כולל ספירת דם , תפקודי בלוטת התריס ופרופיל ברזל

3- רופא מומחה ברפואת עור מטעם המרכז הרפואי עובר על התמונות, אנליזת הזקיקים ועל בדיקות הדם וקובע את התאמת המטופל לטיפול רגנרה

4- במידה והמטופל נמצא מתאים לטיפול הוא מוזמן למפגש ראשוני עם רופא מהמרכז הרפואי שעובר איתו על ממצאי הבדיקות והמטופל יכול באותו יום כבר לעשות את הטיפול ברגנרה 

5- שלושה חודשים לאחר הטיפול מבצעים צילומים חוזרים כולל צילום טריכוסקופיה והרופא יושב עם המטופל ועובר איתו על השיפור שהושג

6- בשלב זה מומלץ לתחזק את התוצאות אחת ל3-6 חודשים על ידי טיפול הזנת זקיקים + מזותרפיה לקרקפת. 
טיפול הזנת זקיקים – נטילת דם מהמטופל והפרדת נוזל הדם, פלזמה, עשירה בטסיות דם. נוזל שמכיל גורמי גדילה שמעודדים צמיחת שיער ומונעים התקדמות בנשירה.

את הנוזל מערבבים עם מזותרפיה לקרקפת הכוללת חומצות אמינו , פפטידים , ויטמינים ואנטי אוקסידנטים , קוקטייל זה מסייע לצמיחת שיער וגם משפר את בריאות השיער והקרקפת.

תוצאות ראשונות רואים כבר אחר שבועיים ….תוצאות סופיות לאחר 3 חודשים

7- תיחזוק – ממולץ לתחזק את הטיפול מידי 3עד 6 חודשים באמצעות טיפול הזנת זקיקים. המבוסס על עירוב נוזל שנשאב מדם המטופל ומכיל גורמי גדילה שמעודדים צמיחת שיער עם מזותרפיה לקרקפת. השילוב מסייע לצמיחת שיער ומשפר את בריאות השיער והקרקפת.

נשמע ארוך? מתיש? מפחיד? אין קיצורי דרך אבל יש תוצאות. והן מעולות… את הראשונות רואים כבר אחרי שבועיים והתוצאות הסופיות לאחר 3 חודשים… שווה ומשתלם. 

טיפול הזנת זקיקים למניעת נשירה ודלילות שיער

הטיפול יעיל בשני מקרים:

1- במצבים של נשירת שיער הקרקפת בשלב התחלתי או במצבים של שיער קרקפת דליל בנשים ובגברים.

2- לאחר השתלת שיער.

במקרים אלו טיפול הזנת זקיקים מוזרק באיזור זקיק השיער וגורמי הגדילה שמופרשים מעודדים אספקת דם לקרקפת וצמיחת שיער חדש מזקיקי שיער רדומים.

לאחר השתלה הטיפול מעודד קליטה טובה יותר של זקיקי השיער המושתלים וצמיחת שיער מחודשת.

עוד בדלילות שיער נשים

שיפור מרקם העור

לייזר, IPL וטיקסל הינם טיפולים אפקטיביים בטכנולוגיות חדשניות המיועדים לחידוש והצערת העור וכן טיפול במגוון תופעות עוריות כגון אדמומיות , פיגמנטציה, אקנה פעילה וצלקות אקנה.

בהרחבה »