למה חשוב שתהיה מעורבות של רופא עור בהחלטה על טיפול אסתטי רפואי בפנים - ד"ר אלה אגוזי

למה חשוב שתהיה מעורבות של רופא עור בהחלטה על טיפול אסתטי רפואי בפנים

למה חשוב שתהיה מעורבות של רופא עור בהחלטה על טיפול אסתטי רפואי בפנים

טיפולים אסתטיים בפנים נחלקים לשניים, טיפולים ניתוחיים וטיפולים שאינם ניתוחיים.

במאמר זה ברצוני להרחיב את הדיבור על טיפולים אסתטיים לא ניתוחיים.

מילוי קמטים ופיסול הפנים ע”י חומרי מילוי ,מתיחת פנים ללא ניתוח ע”י חוטים רפואיים, טיפול וחידוש מרקם העור וטיפול בבעיות עור ע”י הזרקת חומצה היאלורונית ( SKIN BOOSTER ) ופילינג רפואי.

בישראל, בניגוד למדינות אירופה ואמריקה, כל רופא רשאי לעסוק ברפואה אסתטית, מרופא שיניים ועד רופא נשים ואורטופד.

כמו שלא הייתם מעלים על דעתכם ללכת לרופא עור להחלפת מפרק ירך או לטיפול שורש כך צריך להיות טבעי וברור שטיפול אסתטי בעור שייך לתחום המומחיות של רופאי העור בלבד.

מדוע חשוב לפנות לרופא עור מומחה לגבי טיפולים אסתטיים?

רופא עור עובר התמחות בת חמש שנים במהלכה הוא לומד בצורה יסודית את מבנה הפנים ומבנה העור עצמו כולל האנטומיה שלו והתהליכים המתרחשים בעור.

לא סתם ההתמחות היא ארוכה כל כך! העור זהו האיבר הגדול ביותר בגופנו, חלק מההתמחות ברפואת עור מתמקדת באסתטיקה של הפנים ובטיפולים האסתטיים

רופא עור הוא כמו בלש, הוא יודע לאבחן !

כמו היכולת המופלאה שלו לאבחן פריחות ובעיות עוריות שאף רופא אחר לא יודע את טיבן כך הוא גם משתמש בידע שלו על העור לאבחן בצורה מדויקת מהם הצרכים של המטופל בכל הנוגע להזדקנות ולאסתטיקה של הפנים .

השלב הראשון בכל סוג טיפול הוא האבחון המדויק. אבחון מדויק יוביל לטיפול הנכון והמתאים ביותר.

רופא העור בזכות יכולת האבחון המדויקת יודע לבחון את בריאות העור ולהתאים את הטיפול האסתטי הרפואי הנכון בהתאם לבריאות וסוג העור. בזכות הידע שלו בבריאות העור רופא העור ידע למנוע הופעת תופעות לא רצויות ולהוביל להצלחת הטיפול  וכך המטופלת יכולה להרגיש ביטחון מלא בטיפולים שהיא עושה.

רופא העור מקפיד גם על שימוש בחומרים האיכותיים ביותר בשוק שמובילים להצלחת הטיפול.  אלו הפנים שלך, הן  כרטיס הביקור שלך ולכן חשוב לבחון בידיים של מי את מפקידה אותם כדי שישמרו על עור פנייך ויובילו להצלחת הטיפול.

לסיכום – לפני שאת ניגשת לטיפול אסתטי בדקי את מומחיותו של הרופא, ההכשרה שעבר בתחום האסתטיקה הרפואית והחומרים שבהם הוא משתמש.

בהצלחה,

שלך, ד”ר אלה אגוזי, מומחית ברפואת עור ובטיפולי אסתטיקה רפואית.