דלילות שיער נשים

תופעה ממנה סובלים נשים וגברים. בגברים לרוב מדובר ב”התקרחות טיפוסית” מופיע לקראת סיום גיל ההתבגרות (בסוף שנות העשרה או תחילת שנות העשרים), תחילת ההתקרחות בקדמת ומרכז הקרקפת.

אצל נשים לרוב יש נשירה כללית שיכולה להגרם משינויים הורמונלים , חסר ברזל, תת פעילות בלוטת התריס או מסיבה לא ידועה. התקרחות נשית טיפוסית קיימת גם, אך פחות שכיחה מהתקרחות טיפוסית של גברים ונוטה להופיע בגיל מבוגר יחסית, לרוב, לאחר הפסקת הוסת . תחילת תהליך ההתקרחות במרכז הקודקוד בצורה דמוית “עץ אשוח”.

ספיר רובינשטיין, בת 26. עם נשירת שיער תורשתית אופיינית בצורת “עץ אשוח” בשביל המרכזי ובצדעיים . עברה סדרה של שלושה טיפול מתקדם לקרקפת , הפרש של חודש בין טיפול לטיפול . התוצאות המצולמות חודש לאחר הטיפול השלישי

תקווה חי, בת 63. נשירת שיער בעיקר בחלק המרכזי מזה מספר שנים . קשורה לעליה בגיל . עברה סדרה של שלושה טיפול מתקדם לקרקפת , הפרש של חודש בין טיפול לטיפול . התוצאות המצולמות חודש לאחר הטיפול השלישי

איבחון הקרקפת והשיער על ידי מערכת טריכוסקופיה מתקדמת

מערכת הטריכוסקופיה מאבחנת בעיות בקרקפת ונשירת שיער ומאפשרת התאמת תוכנית טיפול אישית מדויקת.

בשלב ראשון כל מטופל/ת עם בעיה בשיער /בקרקפת נעשה צילום של הקרקפת על ידי מצלמה ייחודית באמצעותה ניתן לבחון את מצב זקיקי השיער.

התמונות נשלחות לאיבחון במעבדת טריכוסקופיה מיוחדת באירופה ותוך שבוע מתקבלת אנליזה ואיבחון מדוייק .

בשלב זה תפגש ד”ר אגוזי עם המטופל ותעניק לו את האבחנה והמלצות טיפוליות בהתאם .

טיפול הזנת זקיקים למניעת נשירת שיער וטיפול בדילול השיער

הטיפול יעיל בשני מקרים:

1- במצבים של נשירת שיער הקרקפת בשלב התחלתי או במצבים של שיער קרקפת דליל בנשים ובגברים.

2- לאחר השתלת שיער.

במקרים אלו טיפול הזנת זקיקים מוזרק באיזור זקיק השיער וגורמי הגדילה שמופרשים מעודדים אספקת דם לקרקפת וצמיחת שיער חדש מזקיקי שיער רדומים.

לאחר השתלה הטיפול מעודד קליטה טובה יותר של זקיקי השיער המושתלים וצמיחת שיער מחודשת.

עוד בדלילות שיער נשים